Skip to content

Støtter Kredin ditt regnskapsysstem?

Ønsker du full kontroll på utestående med minst mulig jobb, og samtidig å få betalt så raskt som mulig av trege betalere? 

Da bør du ha en integrasjon mellom ditt regnskapssystem og Kredin, slik at du kan automatisere inndrivelsen. 

Det en Kredin-integrasjonen gir din bedrift er:
– Speiling av åpne poster fra regnskapssystemet direkte i Kredin for enkel starting av nye saker på auto-pilot. 
– Automatisk innhenting og registrering av kreditnotaer og betalinger for automatisk avslutning av saker. 
– Innlesing av rente/gebyrbilag på innkrevde renter/gebyrer tilbake til regnskapssystemet.

Med en slik integrasjon kan dere forhåndsdefinere hvilket saksløp dere ønsker å kjøre inne på Auto-pilot siden i Kredin.

Saker som blir startet fra Reskontro-listen (speilet fra regnskap) i Kredin, vil da følge det forhåndsdefinerte saksløpet, og kjøre videre til neste sakstrinn dersom det ikke foreligger betaling eller kreditering innen forfall.

Betalte/løste saker vil automatisk avsluttes, og rente/gebyrbilag på deres inntekter fra Kredin vil bokføres direkte tilbake til regnskapssystemet.

Jobben med å kjøre purringer og/eller inkassosaker i Kredin med en slik integrasjon begrenser seg til å se over åpne poster i Reskontro-listen i Kredin, velge bort de dere ikke ønsker å starte noe purre/inkassoløp mot, og trykke “Start på auto-pilot” på resten av kundene, så kjører systemet innkrevingen automatisk helt frem til saken enten er betalt, kreditert eller er klar for rettslig inkasso hos namsmannen eller stevnevitne. 

Kredin har pr. 16.02.2022 kostnadsfrie integrasjoner mot følgende regnskapssystemer: 

Kredin har pr. 16.02.2022 betalte integrasjoner mot følgende regnskapssystemer (etablering + månedskostnad): 

  • Duett
  • Agro
  • Xledger
  • Visma Global (manuell import av rente/gebyrfiler)
  • Visma Business 
  • Zirius (manuell import av rente/gebyrinntekter)
  • Procountor
  • Mamut (manuell import av rente/gebyrinntekter)
  • Dynamics AX (manuell import av rente/gebyrinntekter)
  • Dynamics NAV (manuell import av rente/gebyrinntekter)
  • VBOnline (Visma Business Online) – https://www.vbonline.net/
  • Future
  • Cordel 

Spørsmål om Kredin på auto-pilot integrert med ditt regnskapssystem?

Latest Posts

full auto qmu3931f5nx0g4lczka5zhay4j10btddzcs4mnbn2g

Purringer og inkasso på autopilot

Med full autopilot kan du gjøre førstegangsoppsettet av din Kredin-konto og lene deg tilbake! Dersom du bruker et av
Financials

Visma.NET ERP integrasjon i Kredin

Vi har nå lansert Visma Financials (Visma.NET ERP) integrasjon i Kredin  Ved å automatisere inndrivelsen i Kredin kan du
Ny funksjonalitet i Kredin 2

Send purringer med fakturakopi fra regnskapsintegrasjon

For kunder som benytter Tripletex, Poweroffice, 24SevenOffice og Visma eAccounting kan vi nå tilby utsending av fakturakopi som